Aztán jött Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke, aki egyértelműen kimondta: az ő magyarországi Donald Tuskjuk nem más, mint Magyar Péter. Azt a varsói modellt kívánják megvalósítani, aminek következményeit – a jogállam és a demokrácia sorozatos sárba tiprását, a rendszerszintű visszaéléseket – Lengyelországban már láthatjuk. Miközben ellenzéki politikusokat börtönöznek be, bírósági és ügyészségi vezetőket mozdítanak el, és megszállják a közmédiát, Brüsszel megszünteti a 7-es cikk szerinti eljárást Lengyelországgal szemben. Tusk pedig annak az Európai Néppártnak az elismert tagja – és korábbi vezetője –, amely élen jár a Magyarország elleni boszorkányüldözésben.
Ezt a gyűlöletcunamit – amelyet még tucatnyi hasonlóan hazug és tájékozatlan felszólalás követett – semmi nem provokálta ki. Orbán Viktor a magyar elnökség programját ment ismertetni, és szándékosan nem olyan témákról beszélt, amelyek kapcsán ismeretes a véleménykülönbség. Arra összpontosított, ami közösen felismert probléma, mint például a versenyképesség, amit a magyar elnökséggel egy időben a Mario Draghi-féle jelentés is napirendre vett. A globalisták azonban nem éltek a felajánlott békejobbal, az európai egység helyett ismét a széthúzás mellett tették le a voksukat – pedig ők azok, akik nagy hangon ezzel vádolják hazánkat. A magyar miniszterelnök azonban helytállt az össztűz alatt, és amit kiosztott, azt a jelenlévők aligha tették zsebre. Emlékezetes volt az a pillanat is, ahogy Schaller-Baross Ernő fideszes képviselő helyre rakta a német zöldpárti Daniel Freundot, aki már olyan súlyos hungarofóbiában szenved, hogy más témával nem is foglalkozik.
A főleg globalisták által dominált EP plenáris ülését ellenséges légkör lengte be, az Európai Tanács előző heti ülése viszont meglehetősen csendesre sikerült. Bár a béke kérdésében Magyarország továbbra is egyedül van, sok minden utal arra, hogy legalább a tagállamok részéről elindult a kései és keserű ébredés. Egyrészt most nem a hazánk elleni uszító írásokkal volt tele a média, és nem arról szólt az ülés, hogy a magyar álláspontot kell valamilyen eszközzel meghajlítani. Sőt, úgy tűnik, hogy
a migráció kérdésében egyre több kormány teszi magáévá a magyar álláspontot.
Az olvadás egyik jele volt az az olasz–albán megállapodás, hogy Albániában – tehát az EU határain kívül – szállásolják el a migránsokat, amíg döntenek az ügyükben. Ennek eredetijét Magyarország alkalmazta először, részben ezért is sújtotta az Európai Unió Bírósága gigantikus büntetéssel, a példa mégis ragadósnak bizonyul. Támogatja az olasz–albán egyezséget például Dánia baloldali miniszterelnöke. Olaf Scholz német kormányfő ellenzi a megoldást, de most már – annyi év után – ő sem a migráció mellett tett hitet, hanem más módszereket javasolt, például a szigorúbb kitoloncolási szabályok elfogadását. Ugyanarról a Németországról beszélünk, amely alig néhány hónapja a teljesen életképtelen és már most halott migrációs paktum egyik fő támogatója volt. A már említett Donald Tusk pedig most készül magyar típusú jogi és fizikai határzárat felvonni a lengyel–belarusz határra.
Miközben a brüsszeli elit látszólag megtartotta hatalmát, azt látjuk, hogy a helyi kormányok recsegnek-ropognak a migráció terhe alatt. A korábban a jobboldallal harciasan szemben álló Emmanuel Macron francia elnök nemrég egy olyan jobboldali miniszterelnököt segített hatalomra, aki legalább hallgatólagosan élvezi a migrációellenes Nemzeti Tömörülés támogatását. Németország kénytelen lezárni határait, olyan elemi a felháborodás a társadalomban a migránsbűnözés és -terrorizmus miatt. Egy kivétellel a kormányzó koalíció pártjai labdába se rúgnak a tartományi választásokon, az is kérdéses, hogy a jövő évi országos választásig kihúzza-e a kabinet. Ilyen körülmények között aligha meglepő, hogy – miként a The Guardian fogalmazott – orbanizálódik a tagállamok migrációs politikája.
A háború kérdésében ilyen fordulat egyelőre nem látszik, de a keserű ébredés alighanem itt is igaz. Volodimir Zelenszkij ugyanis konkrét győzelmi tervvel érkezett Brüsszelbe, amely valójában inkább a harmadik világháború kirobbantásának kézikönyve lehetne. Beszédes, hogy már ő is csak drasztikus eseményektől remél fordulatot a konfliktusban: vagy atomfegyverhez jut, vagy azonnal NATO-taggá válik országa, s közben a Nyugat átveszi az ukrán légtér védelmét, és hozzájárul, hogy minden fegyverrel az orosz hátországot támadhassák. A sajtó arról számolt be, hogy nem övezte túlzott lelkesedés a tervet, és az is beszédes, hogy a zárónyilatkozatba tulajdonképpen csak a szokásos közhelyek kerültek be a háború kapcsán: fegyverszállítás és még több szankció lehetősége. Közben egyre több tagállami vezető beszél ki a kánonból és sürgeti a békét.
Régi igazság, hogy „Magyarországnak nem igaza van, hanem igaza lesz”, és ez egyre inkább megmutatkozik az európai politikában. A keményvonalas globalisták nem adták fel a küzdelmet ideológiai céljaikért, a tagállamok viszont egyre inkább a magyar példa irányába húznak, válaszul a szavazópolgárok egyre nagyobb felháborodására. Sok harcot kell még megvívni Brüsszelben, hogy a fenti mondat valósággá váljon, és egy kedvező amerikai elnökválasztási eredmény még segíthetne is azon, hogy a helyes irányba billenjen a mérleg. Addig is folytatni kell a Patrióták Európáért küldetését a jobboldali értékek és az erős nemzetállamok megmaradása érdekében. A globalisták nem fogják könnyen feladni a küzdelmet.